BURS KESİN KAYIT FORMU

STUDY UK Bursları başarılı öğrencilere, yeni mezunlara, öğretim görevlilerine ve öğretim üyelerine verilmekte olup, geri ödeme ve hizmet yükümlülüğü getirmez. Burslar, eğitim başlangıç tarihi itibariyle 6 ay süresince doğrudan dil okulunun banka hesabına havale edilir. Burs başvuruları 22.07.2020-22.10.2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sevgili Bursiyer Adayımız,

Study UK bursuna göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Study UK Bursları başarılı öğrencilere, yeni mezunlara, öğretim görevlilerine ve öğretim üyelerine verilmekte olup, geri ödeme ve hizmet yükümlülüğü getirmez. Burslar, eğitim başlangıç tarihi itibariyle 6 ay süresince doğrudan dil okulunun banka hesabına havale edilir.

Burs başvuruları 22.07.2020-22.10.2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Burslar 2021 Mart ayından itibaren verilecektir. Öncesinde Dil Okuluna gitmek isteyen adaylarımız info@studyuk.com.tr adresinden yada +44 7733 089506 WhatsApp hattından uzmanlarımız ile iletişime geçebilirler. 

Aşağıda muhtemel soracağınız soruları sizlerle paylaşıyoruz;

Study UK​ Bursuna Kimler Başvuru Yapabilir?

 • T.C. vataşdaşları
 • (T.C. vatandaşı olmayanlar için Study UK belirli dönemlerde %10’a kadar Dil Okulu desteği vermektedir.)
 • Bursiyer adayı, 1 yıl içerisinde gitmek üzere Dil Okuluna planı yapmış olmalıdır. Sadece burs programından faydalanmak için başvuru yapanların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (Askerliği yapmış, tecil edilmiş veya  tecil edilebilecek durumda bulunmak)

Burs süresi ne kadar?

 • Üniversite İngilizce hazırlık öğrencileri hazırlık programını Study UK ile yapmak koşulu ile akademik yıl süresince burs alabilirler.
 • Üniversite öğrencileri, 3 ay İngiltere Dil Okulu bursu alabilirler.
 • Yeni mezunlar, 6 aya kadar İngiltere Dil Okulu bursu alabilirler.
 • Öğretim görevlileri ve öğretim üyeleri, 6 aya kadar İngiltere Dil Okulu bursu alabilirler.

Burs için değerlendirme kriterleri nelerdir? Burs yüzdeleri neye göre belirleniyor?

 • Öğrencinin maddi durumu burs için bir kriter değildir. Maddi durumdan kaynaklı vize alamayan adayların bursu iptal edilir.
 • Bursiyer diploma puanı, transkripti ile başarı puanını belgelemelidir.
 • Dil okulları için % 15 - % 25 - % 50 - % 75 - % 100 burs verilmektedir. %15-%75 arası burs almak için not ortalaması 2 ve üzeri (50 ve üzeri) olmalıdır. %100 burs almaya hak kazanmak için not ortalamasının 3 ve üzeri (90 ve üzeri) olması gerekmektedir.
 • Bursiyerin kişisel gelişimine yönelik yaptığı çalışmalar (Sertifikaları, yaptığı spor dalı, ilgilendiği sanat dalı varsa bunlarla ilgili belgeler vb.) değerlendirmede önemli rol oynar.
 • Lisans programlarından gelen başvurular için: 21 yaşın altında olmak
 • Yüksek Lisans programlarından gelen başvurular için: 30 yaşın altında olmak
 • Doktora programlarından gelen başvurular için: 35 yaşın altında olmak
 • Öğretim üyeleri ve görevlileri için herhangi bir yaş sınırı yoktur.
 • Study UK burs komisyonunun değerlendirmeleri ile yukarıdaki kriterler göz önünde bulundurularak bursiyerlere verilecek burs miktarları belirlenmektedir.

İngiltere vize başvurusunu kim yapıyor?

 • Her bursiyer vize başvurularını kendisi yapmakla yükümlüdür. Fakat Study UK uzmanları vize için gerekli desteği size sağlayacaktır. Fakat onaylanmayan vizeler için Study UK herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

İngiltere’de konaklamayı nasıl bulacağım? Uçak bileti için bursiyerlere indirim yapılıyor mu?

 • Bursiyerler konaklama giderlerini kendileri karşılayacaklardır. Fakat Study UK’ in anlaşmalı olduğu İngiliz ailelerinin yanında ya da öğrenci yurtlarında konaklayabilirler.
 • Study UK tüm bursiyerlere, İngiltere dil okullarına yapacakları seyahat için Türk Hava Yolları’ nda % 5 indirim sağlayacaktır.

Hangi Dil Okuluna Gideceğim?

 • Study UK yönetimi tarafından belirlenen, British Council ve English UK tarafından akreditasyonu yapılmış okullara gönderilecektir. Dil okulları, eğitim kalitesi olarak Study UK yönetimi tarafından değerlendirilmiştir. Bursiyerler, okullardaki Türk sayısı göz önünde bulundurulmak koşulu ile belirlenen okullar arasından istediğini seçebilirler. Okullar burslar açıklandıktan sonra www.studyuk.com.tr adresinden yayınlanacaktır.

Başka kurumdan burs alıyorum. Study UK İngiltere Dil Okulu bursuna müracaat edebilir miyim?

 • Evet. Farklı bir kurumdan burs alanlar Study UK burs programına başvuru yapabilirler.

Burs kesin başvuru tarihi ne zaman belli olur ve nereden öğrenilebilir?

 • Kesin başvurular 22.07.2020-22.10.2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Kasım ayının son haftası bursiyer adayları www.studyuk.com.tr adresi üzerinden açıklanacaktır.

Gerekli belgeler nelerdir?

*İnternet üzerinden yapılacak başvurular için tüm adayların aşağıdaki belgeleri ibraz etmesi gerekmektedir:
 

 1. Geçerli bir kimlik belgesi/kartı VEYA Geçerli bir pasaport
 2. Adayın yakın zamanda çekilmiş bir fotoğrafı
 3. Uluslararası sınav sonuçları (varsa)
 4. Diploma ve geçici mezuniyet belgesi
 5. Akademik not dökümleri
 6. Dil sınavı sonuçları (varsa)
 7. Araştırma konusu önerisi ve yapmış olduğunuz çalışmalara dair yazılı bir örnek (sadece doktora başvuruları için)
 8. Bursiyerin kişisel gelişimine yönelik yaptığı çalışmalar (Sertifikaları, yaptığı spor dalı, ilgilendiği sanat dalı varsa bunlarla ilgili belgeler vb.)
 9. Olağanüstü yeteneklerle ilgili belgeler (Varsa)

Değerlendirme ve Seçim Süreci

Study UK Bursları içi yapılan başvurular; adayın akademik başarısına, müfredat dışı faaliyetlerine ve diğer mesleki yeterliliklerine bağlı olarak değerlendirilir. Başvuruların değerlendirme sürecinde, adaylar başvurdukları programın kriterlerine uygunlukları ve bununla beraber, akademik ve sosyal başarılarıyla değerlendirilir.

 

 1. ÖN DEĞERLENDİRME:

Tüm başvurular; asgari akademik not, yaş sınırı, gerekli belgeler gibi temel kriterler üzerinden incelenir.
 

 1. SON ELEME:

Uygun görülen adayların başvuruları; akademik durum, önceki yeterlilikler, akademik ilgi alanları, kariyer hedefleri, tercihlerinin tutarlığı, niyet mektubunun içeriği/anlaşılırlığı ve sosyal faaliyetlere katılım gibi bir dizi kriterler üzerinden Üst Danışma Kurulu tarafından dikkatlice incelenir. Bu aşamadan sonra, mülakat süreci için kalifiye adayların son listesi oluşturulur.
 

 1. MÜLAKAT:

Son listeye alınan adayları; akademisyen ve uzmanlardan oluşan mülakat komiteleri tarafından değerlendirilir. Mülakat online olarak yapılmaktadır. 
Genelde 15-30 dakika süren mülakat, aşağıda belirtilen format üzerinden gerçekleştirilir:

a. Karşılama ve giriş
b. Belgelerin kontrolü
c. Adayın başvuru amacının öğrenilmesi
d. Akademik bilgi ve kariyer hedefleri
e. Kapanış ve aday tarafından komiteye soru sorulması


Not: Mülakata davet edilen adayların, mezun olmamışlar ise, tamamlamış oldukları önceki yılların tüm transkript/karne belgelerini ve sertifikalarını mülakata getirmeleri gerekmektedir.​

 1. SEÇİM:

Mülakat komiteleri tarafından aday olarak belirlenen başvuru sahiplerinin mülakat sonuçları, bir seçim komitesi tarafından değerlendirilir ve burs alacak başvuru sahiplerinin listesi oluşturulur. Bu son değerlendirme aşamasında, adayın Study UK Bursları için genel uygunluğunu değerlendirilmektedir.
 

*NOT: Burs tarihleri dışında İngiltere’de eğitim planlayanlar, merkezimiz ile iletişime geçebilirler. Merkezimiz uzmanları, sizler için İngiltere’de anlaşmalı olduğumuz üniversiteler, dil okulları ve konaklama merkezleri ile iletişime geçeceklerdir. Merkezimiz bu hizmetimizden dolayı herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.

KESİN KAYIT FORMU

Aşağıdaki bilgilerin doğruluğu vize kabul aşamasında büyük önem arz etmektedir. Girdiğiniz tüm bilgiler resmi kayıtlarda geçen bilgilerle aynı olmalıdır. Maddi yeterliliği uygun olmayan adayların vize riski olacağından dolayı bursları iptal edilir. Lütfen bilgileri eksiksiz ve doğru giriniz.  


 

Burs kaydını tamamlayan adaylar dil okulu ön kayıt ücreti olan £ 50'ini aşağıdaki banka hesabına yatırmalıdır. Aksi halde burs kayıtları tamamlanmaz. Adaylar güncel Pound satış kuru üzerinden hesaplayıp, TL olarak gönderim sağlayabilirler.  

http://www.altinkaynak.com/Doviz/Kur/Guncel sitesindeki kur fiyatları baz alınmalıdır. 

TÜRK LİRASI (TL)                                                             

Banka adı: Ziraat Bankası

Şube: Tarım ve Orman Bakanlığı/Ankara Şubesi

Hesap no: 2315-71481629-5010

Iban no: TR 5800 0100 2315 7148 1629 5010

Alıcı: Çağlayan Atasoy

POUND (GBP)

Banka adı: Ziraat Bankası

Şube: Tarım ve Orman Bakanlığı/Ankara Şubesi

Hesap no: 2315-71481629-5009

Iban no: TR 8500 0100 2315 7148 1629 5009

Alıcı: Çağlayan Atasoy